Co możesz sprzedawać w aptece internetowej?

Co możesz sprzedawać w aptece internetowej?

Nadrzędną zasada kierowania apteką internetową, jest to, że w aptece tego typu nie wolno sprzedawać leków na receptę.

Nie wyklucza to możliwości ich zamawiania, ale należy pamiętać, że odbiór i płatność muszą nastąpić w lokalu apteki stacjonarnej. Można sprzedawać natomiast leki bez recepty, OTC, chętnie zamawiane są dermokosmetyki, kosmetyki apteczne oraz przeróżne suplementy diety jak również sprzęt medyczny.

Wyróżnij się!

Jeśli chcesz wyróżnić się na tle konkurencji warto wprowadzać niszowe marki, jak również preparaty zawierające najnowsze odkrycia laboratorium farmaceutycznego. Dodatkowo warto również wdrażać politykę, która będzie specjalizowała się w konkretnej dziedzinie farmacji. Twoja apteka może być przykładowo postrzegana jako pionier w luksusowych oraz wyjątkowych kosmetykach lub posiadać największą ofertę oraz najnowsze preparaty leczące kontuzję z egzotycznym kolagenem.

Początki

Na samym początku sprzedając przez Internet, warto mieć aspiracje do prezentowania najniższych cen w Internecie. Pamiętaj jednak, że w dłuższym okresie nie prowadzi to do niczego dobrego, ponieważ może być powodem głównie frustracji oraz zniechęcenia.

2 komentarze do “Co możesz sprzedawać w aptece internetowej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *