żel pod oczy z arniką

Pielęgnacja okolic oczu – żele pod oczy

Oczy uważane są za zwierciadło naszej duszy. Dlatego każda z pań pragnie by były piękne. Jednak wiele z nas, niezależnie od wieku, boryka się z cieniami pod oczami a także zmarszczkami mimicznymi. Dlatego bardzo ważna jest pielęgnacja wrażliwej i delikatnej skóry wokół oczu. Obecnie na rynku kosmetycznym znajduje się wiele preparatów, które możemy nabyć nawet w aptece internetowej. Więc czemu nie skorzystać?

Porządna pielęgnacja okolic oczu

Najważniejszy w pielęgnacji skóry wokół oczu jest prawidłowy demakijaż, który powinien być wykonywany delikatnie za pomocą specjalnych płynów. Oczy powinnyśmy zmywać poprzez nałożenie zmoczonego płatka kosmetycznego i przytrzymanie go tak przez chwilę. Do demakijażu można stosować płyn dwufazowy, mleczko bądź wodę micelarna według swoich upodobań.

żele pod oczy

Właściwy krem pod oczy

Kolejnym krokiem w pielęgnacji okolic oczu jest dobranie odpowiedniego kremu. Powinnyśmy zastanowić się z czym najczęściej mamy problem. Czy mamy suchą skórę pod oczami, opuchniętą a może pozbawioną blasku. Młode panie powinny postawić na kremy nawilżające lub rozświetlające, natomiast starsze na ujędrniające i natłuszczające.

A może żel pod oczy

Coraz więcej pań decyduje się na użycie żeli pod oczy. Jest ich ogromny wybór. Różnią się składem i kierunkiem działania. Najbardziej powszechne są:

  • Żel pod oczy z arniką – preparat ten zawiera ekstrakt z arniki, który wchłania siniaki i goi mikrourazy. Działa on kojąco oraz łagodząco na skórę pod oczami
  • Żel bionawilżający pod oczy – zawiera substancje nawilżające o przedłużonym działaniu. Preparat odpowiednio nawilża, ujędrnia i wygładza skórę
  • Żel pod oczy ze świetlikiem – kosmetyk ten regeneruje skórę wokół oczu oraz likwiduje obrzęki. Usuwa on oznaki zmęczenia, koi oraz nawilża.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *