Pierwsze zamówienia w aptece internetowej

Pierwsze zamówienia w aptece internetowej

Uruchomienie nowej apteki internetowej zwykle związane jest z oczekiwaniami, co do napływania kolejnych zamówień.

Tymczasem żaden z klientów nie zna jeszcze odpowiednio oferty apteki, nie odnajduje strony, a także Internauci bardzo okazjonalnie zapoznają się z ofertą.

Budowa odpowiedniej oferty

Aby zbudować odpowiednią ofertę warto w pierwszej kolejności przejrzeć własne zasoby magazynowe pod kątem cen w innych aptekach internetowych. Następnie należy wytypować produkty, na których można uzyskać konkurencyjne ceny od przedstawicieli. W kolejnym etapie należy zająć się negocjacją od przedstawiciela ceny zakupu wraz z ewentualnymi dopłatami, aniżeli najniższa cena na Ceneo. Pozwoli to nie zostać z towarem na półce.

Kolejne kroki budowy odpowiedni oferty

Następnie po dokonaniu zakupu i wprowadzeniu artykułu należy ustawić i sceny o 1 grosz niższą, aniżeli najtańsza oferta na Ceneo. W tym wypadku należy koniecznie monitorować pozycję w Ceneo lub w innej porównywarce, aby stale była na pierwszych pozycjach. Trzeba również pamiętać o tym, że każdy towar w aptece powinien mieć porządny opis oraz dobre jakościowo zdjęcia. Przykładem dobrej oferty może być apteka tego rodzaju https://www.wapteka.pl/.

2 komentarze do “Pierwsze zamówienia w aptece internetowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *